KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14177115

nr 1417 7115

Olle Lindgren

(1930-2018), Sverige

Oljemålningar, 2 st, "Slåtter" samt "Vid Voxna Herrgård". Signerad. Olja på pannå, 27x30 cm, yttermått inklusive ram: 28x31 cm

Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 6 september 2021
kl 19:40:13

6/9 15:18:19 1      200 kr
6/9 17:54:46 2      Vinnande bud

Olle Lindgren

Läs mer om Olle Lindgren